První rok princátka

Archie slaví první narozeniny! Harry a Meghan natočili kouzelné VIDEO

Petra Matýsková
Petra Matýsková, Eva Pavelková
Publikováno 6. 5. 2020
Téma:

Syn vévody a vévodkyně ze Sussexu Archie slaví ve středu první narozeniny. Benjamínek britské královské rodiny je s rodiči stráví v americkém Los Angeles. Maminka Meghan mu na nově zveřejněném videu čte zábavnou knížku.

Zdá se, jako by to bylo včera, kdy princ Harry s usměvavou vévodkyní Meghan po svém boku hrdě ukazoval prvorozeného synka, kterého měl v náručí. Ve středu drobeček, který je držitelem titulu nejobletovanějšího miminka současnosti, slaví své první narozeniny.

 

Média netrpělivě čekala na to, až rodiče slavného prcka ukážou slíbené narozeninové fotografie. Místo toho nezisková organizace Save The Children zveřejnila roztomilé video, na kterém Meghan Archiemu čte dětskou knížku s názvem Duck! Rabbit! (Kachna! Zajíc!).

 

Knížka je založena na známém optickém klamu. Kresba připomíná jak kachnu, tak zajíce. Hrdinové příběhu se na tom ale nemohou dohodnout, a tak se na několika stránkách předhánějí v argumentech, proč jde o zajíce, či naopak kachnu.

 

Meghan vypadá při čtení synkovi uvolněně, na sobě má volnou košili a krátké šortky. Video zjevně natáčí tatínek Harry, který se při některých pasážích směje, synovi napovídá a na konci zatleská. Archieho ale podle videa zatím baví spíše házet knížky na zem, než si je prohlížet.

 

 

Organizace Save The Children pomáhá vybrat peníze pro děti a rodiny, které byly nejvíce postiženy koronavirovou krizí. Nakoupí se za ně potraviny, poukázky do obchodů nebo potřeby do domácnosti. Pod její hlavičkou známé osobnosti čtou dětské knížky. Teď se tedy do projektu zapojili i vévoda s vévodkyní ze Sussexu.

 

Archieho narozeniny prý chtěli původně oslavit v kruhu svých přátel a rodiny ve Velké Británii. Epidemie koronaviru jim ale plány zhatila. "Kvůli tomu, že jsou Harry a Meghan uvězněni v Kalifornii, kde se budou pravděpodobně v příštích několika týdnech izolovat, by měl Archie oslavit své první narozeniny pouze s rodiči," uvedl pro portál Elle zdroj blízký rodině.

 

Archiemu k narozeninám popřála celá královská rodina:

 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor není jediným členem britské královské rodiny, pro kterého se v posledních dvou týdnech pořádala narozeninová oslava.

 

23. dubna zveřejnila vévodkyně Kate narozeninové fotky svého nejmladšího syna Louise, na kterých dvouletý chlapec tvoří plakátek s otiskem své ruky v barvě duhy. A o rok starší je i princeznička Charlotte, která v sobotu 2. května oslavila páté narozeniny.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o Archieho narozeninách:

TN.cz