opuštěný areál

Areál v Plzni zachvátil požár, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Petr Barták
Publikováno 17. 9. 2020
Téma:

V areálu bývalého podniku Potraviny v Přeštické ulici v Plzni vypukl ve čtvrtek večer rozsáhlý požár, ke kterému vyjelo 18 jednotek hasičů. Vzhledem k závažnosti situace vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Kvůli požáru byla na několik hodin také uzavřena i železniční trať na Klatovy.

Oznámení o požáru hasiči přijali zhruba v půl osmé večer. "Zasahujeme u požáru objektu v Preštické ulici v Plzni. Byl vyhlášen čtvrtý, čili zvláštní stupeň poplachu, to znamená nad 15 jednotek," informoval okolo deváté hodiny večer mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

 

"Plamenné hoření už z ulice vidět nejde, nicméně provádíme stále hasební práce. Zasažená plocha je zhruba tři tisíce metrů čtverečních," upřesnil Poncar. "Na místo vyrazil i vrtulník letecké služby policejního prezidia, aby monitoroval místo a rozsah požáru," doplnila ho policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

 

Plameny zasáhly skladovací prostory ve dvoře souboru nepoužívaných budov. Vzhledem k tomu, že areál se nachází těsně vedle železniční trati na Klatovy, musel být provoz dočasně přerušen. "Je to poměrně hojně bezdomovci navštěvovaná stavba, kde zasahujeme mnohokrát do roka. Dá se říct, že jednou měsíčně, jednou za dva měsíce," uvedl Poncar. Požár se hasičům podařilo lokalizovat ve 21.30. Krátce před půl jedenáctou byl podle informací webu Českých drah obnoven i přerušený provoz na přilehlé trati.

 

Server Požáry.cz uvedl, že předběžná škoda byla zatím vyčíslena na 1,5 milionu korun. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty za 40 milionů korun. Zásah se naštěstí obešel bez zranění. Událost vyšetřují plzeňští kriminalisté. Příčina požáru je předmětem dalšího šetření.

Související témata:
TN.cz