Manželství ministra

Arenberger má doma finalistku miss! Jako modelka ale neprorazila

Manželka ministra zdravotnictví Monika Arenbergerová - 4
Zdroj: Profimedia
Ministr zdravotnictví je ženatý s finalistkou miss
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
8.4. 2021 9:28
Téma:

Boj s pandemií od středy řídí nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Přes 30 let pracuje ve vinohradské nemocnici, od roku 2019 ji řídil. Jako dermatoložka tam působí i jeho manželka Monika Arenbergerová. Než se stala expertkou na kožní nádory, byla modelka. Dokonce se probojovala do finále úplně první Miss Československo.

Arenbergerovi jsou rodina dermatologů. Oboru se dlouhé roky věnuje jak nový ministr zdravotnictví, tak jeho manželka Monika. Ta se ještě před nástupem na lékařskou fakultu pokoušela uspět jako modelka.

 

V té době jí bylo 18 let a z gymnázia už se hlásila na medicínu. Přihlásila se do historicky první soutěže krásy u nás. Korunku vítězky měla nadosah, Miss Československo v roce 1989 ale nakonec vyhrála Ivana Christová. 

 

"Už tenkrát mě fascinovala estetika a krása, tohle byla možnost, jak se tomu dostat blíž," svěřila se v roce 2008 magazínu Ona Dnes.

 

 

Nikdy nelitovala, že se tehdy nestala královnou krásy. Když to nevyšlo na módním mole, naplno se ponořila do studií a stala se z ní jedna z předních českých specialistek na kožní nádory. Jeden z porotců soutěže, spisovatel Rudolf Křesťan, jí prý na jevišti dokonce řekl: "Žádné zaječí úmysly, slečno, je lepší být hezkou doktorkou než chytrou modelkou."

 

Medicínu v oboru dermatologie dokončila Arenbergerová v roce 1996. Protože zprvu nemohla najít práci na žádné klinice, pokračovala ještě v postgraduálním studiu biochemie.

 

Teď je z někdejší finalistky miss paní ministrová. Se šéfem resortu zdravotnictví mají dcery Simonu (19) a Nicol (16).

 

Ministr zdravotnictví nevyloučil používání neschválených vakcín:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz