nabídka ministerstva

Armáda prodává vojenské bunkry. Podívejte se na NABÍDKU a CENY

Téma:

Ministerstvo obrany se zbavuje objektů předválečného opevnění, kterým se říká řopíky. Zájemci si mohou některé odkoupit. Minimální kupní ceny se pohybují už od 14 tisíc korun!

Bunkry se prodávají formou výběrového řízení. V současné době nabízí k prodeji 4 řopíky u obce Písečné v Jihočeském kraji, s minimálními kupními cenami od 14 410 Kč do 38 480 Kč. Nabídky mohou zájemci podávat do 23.7. Ten nejdražší leží asi 300 metrů od řeky Moravské Dyje a přístup k němu je po cizích pozemcích.

 

Další nabízený řopík leží u obce Nové Sady u Písečného. "Nachází se přibližně 700 metrů západně od obce, na okraji lesního porostu s pěkným výhledem do okolí," je uvedeno v inzerátu. Vstup do bunkru je v současnosti zabetonován a  jeho minimální kupní cena je 14 410 Kč.  Ve stejné oblasti můžete zakoupit i větší řopík, jehož vyvolávací cena je 34 330 Kč. Přehled aktuálních inzerátů najdete zde.

 

V Jihočeském kraji můžete zakoupit i bunkr u osady Václavov, který leží na místě zvaném Václavovský kopec. Řopík leží na mírném kopci. "Z bunkru je pěkný výhled do okolní krajiny a současně asi 150 m od silnice spojující Slavětín s Modleticemi," napsalo ministerstvo obrany.

 

 

 

Od srpna budou mít zájemci možnost zakoupit válečné bunkry i na Mikulovsku a na Jindřichohradecku. U Mikulova v Jihomoravském kraji jich je na prodej 11. Zatím nejsou u inzerátů uvedeny minimální kupní ceny, zájemci ale už mohou začít vybírat. Jedná se o bunkry různých velikostí.

 

Některé se nachází uprostřed vinohradu, v nabídce jsou i řopíky v chráněné krajinné oblasti Pálava. V galerii se můžete podívat, jak řopíky vypadají. Nabídku připravovaných inzerátů najdete zde.

 

Uvedená cena nemusí být konečná. "Vítězí nejvyšší nabídka. Prodejní ceny se pohybují většinou v řádu desetitisíců, ale prodali jsme již i za ceny přesahující 100 tisíc Kč. O opevnění bývá poměrně zájem, ale samozřejmě záleží na ceně objektu a na konkrétní lokalitě bunkru," napsalo ministerstvo obrany. Nejvíce dosud prodaných bunkrů je u hranic s Rakouskem, zájem o opevnění je ale na celém území České republiky.

 

Některým kupcům vzniknou při koupi náklady navíc. "Některá opevnění vzhledem k době výstavby a utajení nebyla většinou zanesena v katastrálních mapách a zkolaudována dle stavebního zákona. Uvedený majetek musí být tedy nejprve majetkoprávně uspořádán," vysvětlilo ministerstvo. "Pouze na Moravě a ve Slezsku jsou všechny objekty řádně zaměřeny a zaneseny v katastru," dodalo.

GALERIE: Nabídka nemovitého majetku

1
/
38
Zdroj: onnm.army.cz
Nabídka nemovitého majetku: Písečné – bunkr („řopík“) - 1

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mik TN.cz