nemovitý majetek

Vojenský bunkr za pár desítek tísíc, armáda se zbavuje majetku!

Armáda se zbavuje majetku
Zdroj: Armáda České republiky
Jan Houška
Jan Houška
6.9. 2020 10:56
Téma:

Armáda vyhlásila 1. září další výběrové řízení na zájemce o koupi již nepotřebného majetku. Nabídka zahrnuje více než čtyři desítky budov a pozemků. Člověk si tak může koupit třeba už nepoužívaný bunkr, nebo kus lesa za pár desítek tisíc.

Ministerstvo obrany nabízí 41 nemovitostí, z nichž téměř polovinu představují oblíbené budovy bývalého pohraničního opevnění, zbytek nabídky představují pozemky všemožných kategorií v různě velkých výměrách.

 

Z nabízených 19 objektů bývalého pohraničního opevnění, je 14 řopíků, což jsou malé železobetonové bunkry, které sloužily k obraně československých hranic. Osm nejzajímavějších se nachází na jižní Moravě v Dyjákovicích, nedaleko státní hranice s Rakouskem. Minimální kupní cena u bunkrů začíná okolo 20 tisíc korun.

 

 

Šest dalších nalezneme na severní Moravě. Navíc jsou opakovaně nabízeny také čtyři řopíky v jižních Čechách na Jindřichohradecku a jedno opevnění větší kategorie ve Slezsku, za které dáte 139 tisíc korun.

 

"Jedná se o dvoupodlažní pěchotní srub s názvem "Nad potokem“ v opavské městské části Jaktař,“ uvedl mluvčí armády Marek Vala.

 

 

Nabídka nezůstala jen u prvorepublikových opevnění. Nově je nabízen jeden pozemek o výměře 168 m2 v Praze-Dejvicích, který vychází na 613 tisíc, dva pozemky o celkové výměře cca 0,4 ha ve Stříbře za 91 800 korun.

 

 

Dále také jeden pozemek o výměře 393 m2 ve Velké Bystřici nedaleko Olomouce, jeden pozemek o výměře 627 m2 u obce Zdejcina nedaleko Berouna a jeden pozemek o výměře 604 m2 v blízkosti zástavby města Opava.

 

Další informace a případné fotografie, můžete nalézt na stránkách armády zde. Ta nabídne další nepotřebný majetek už 29. září. Společně s nemovitým majetkem, má armáda v září v plánu zveřejnit i seznam movitého.


Mezinárodní armádní cvičení Ample Strike 2020 ovlivnila pandemie koronaviru. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz