Volal znovu a znovu

Asi se chtěl pomstít strážníkům, teď muži hrozí statisícová pokuta!

Petr Zelený
Petr Zelený
20.4. 2021 21:57
Téma:

Pokutu až do výše 200 tisíc korun může dostat muž, který nedávno znovu a znovu volal v Brně na tísňovou linku městské policie, čímž ji zahltil. Podle všeho se chtěl pomstít za to, že s ním krátce předtím strážníci řešili přestupek.

"Čtrnáct telefonátů za necelou hodinu přijali v první polovině dubna strážníci na lince 156 od jediného volajícího. Mezi telefonáty přitom v některých případech neuplynuly ani tři minuty. Dvaapadesátiletý muž do telefonu mluvil nesrozumitelně, působil opilým dojmem a stěžoval si, že lidé pohybující se po Makovského náměstí v Žabovřeskách nenosí roušky," přiblížila nezvyklý případ mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

 

A nastínila i možný motiv neodbytného telefonisty. "Svá zlomyslná volání muž zahájil krátce poté, co s ním naše hlídka dořešila tentýž přestupek. Několik telefonátů pak směřoval i na místní služebnu. Strážníci se tedy obratem vydali jeho podněty prověřit, žádné nezákonné chování ale tentokrát nezaznamenali," doplnila Skřivánková.

 

 

A i když strážníci volajícího několikrát informovali, že všichni mají v jejich přítomnosti obličeje zakryté, muž podle mluvčí bombardoval tísňovou linku dál.

 

"Jeho agrese se navíc stupňovala a nezdráhal se strážníky častovat vulgárními výrazy. Své chování tak bude muset vysvětlovat u správního orgánu, kde mu hrozí pokuta až dvě stě tisíc korun," uzavřela Skřivánková.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz