umělé oplodnění

Asijská matka porodila bílá dvojčata. Klinika zaměnila embrya

Dvojčátka
Zdroj: Profimedia
Dvojčátka. Ilustrační foto
Téma:

Asiatka porodila bílá dvojčata. Klinika, u které podstoupila umělé oplodnění, zaměnila embrya. Žena tak porodila dvě děti, které patří dvěma dalším rodičům. Klinika asistované reprodukce nyní čelí několika žalobám.

Sen o vlastní rodině se rychle rozplynul asijskému páru z New Yorku, kterému se narodila bílá dvojčata. Manželům se dlouho nedařilo počít děti přirozenou cestou, tak se svěřili do rukou kliniky asistované reprodukce v Kalifornii.

 

První pokus o umělé oplodnění jim nevyšel. Manželé byli velice šťastni, když po druhém zákroku zjistili, že se z nich stanou rodiče. Radost jim vydržela jen devět měsíců. "Byli v šoku, když viděli dvojčata, která nevypadala jako jejich," je uvedeno v žalobě.

 

Další šok přišel po testech DNA, protože dvouvaječná dvojčata neměla ani stejné rodiče. Žena tak v sobě vynosila děti dvou odlišných párů. Chlapci se narodili už v břenu, média o případu začala psát až v posledních dnech.

 

 

Žena, která chlapce porodila, si přeje zůstat v anonymitě. Podle amerických médií těžce nese fakt, že se musela obou dětí vzdát ve prospěch biologických rodičů. Jedno z dětí už je se svou biologickou rodinou. Není jasné, kdo jsou biologičtí rodiče druhého chlapečka ani to, zda se ho už ujali.

 

Podle deníku CCN celkové náklady na umělé oplodnění překročily v přepočtu částku 2 miliony korun. Suma zahrnuje i cesty na kliniku do Los Angeles, léky, lékařské ošetření a další náklady spojené s těhotenstvím.

 

Vedení kliniky se k případu nevyjádřilo, údajně zvažuje finanční kompenzaci. Právník manželů ale říká, že jim nejde o peníze, ale o princip. Pár navíc stále neví, kde jsou dvě jejich embrya, kterými měla být žena v roce 2018 oplodněna.
 

mik TN.cz