Tisková konference

O pendlery se nikdo jiný nezajímal, tvrdí asociace po jednání s Babišem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Asociace pendlerů České republiky (APČR) promluvila o výsledcích jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten dle vyjádření předsedkyně asociace Zuzany Vintrové byl jediný, kdo byl ochotný pendlerům podat pomocnou ruku.

Asociace pendlerů vznikla proto, aby ochránila rodiny pendlerů, které zůstaly kvůli koronavirové krizi bez příjmů. Podle vyjádření předsedkyně asociace byl Andrej Babiš jediným členem vlády, který zareagoval na výzvu a o problematiku se začal zajímat.

 

"Ministerstvo práce a sociálních věcí v této republice totálně zklamalo," prohlásila Zuzana Vintrová, předsedkyně představenstva APČR.

 

 

Dle jejích slov "fungoval" ministr vnitra, jinak prý pendleři neměli ve vládě oporu. Přišli prý nejen o práci, ale i oporu v sociálním a zdravotním systému. Předsedkyně asociace připomněla problémy spojené s hledáním práce v příhraničních oblastech.

 

Pracovní možnosti jsou v těchto místech omezené a řada lidí je tak odkázaná cestovat za prací do zahraničí. "My nejsme asociace, která vznikla na základě Covid-19. Jediné, co to přineslo, je, že teď víme, jak se zachovat, kdyby se to vrátilo," řekla Vintrová.

 

 

Připomněla také, že pendleři jsou odkázaní na vlastní auta, nemají možnost použít hromadnou dopravu či jiné prostředky. Do práce vstávají často ještě v noci. Sama Vinterová jako pendler dlouho pracovala. Problematiku hodlá řešit na mezinárodní úrovni. Premiér Babiš prý přislíbil spolupráci.

 

Kroky k nápravě situace jsou dle Vintrové nastoleny. Premiér prý dostal všechny potřebné informace. Na konkrétních datech asociace teprve pracuje. Věří, že do několika let bude sdružovat tisíce pendlerů, nyní je APČR nová. K tomu, aby se pendler stal členem, postačí vyplnit žádost.

 

 

"Oni si to nevybrali, jet do oblastí, kde je Covid-19 rozšířený. Tvrdit, že někdo roznáší Covid jen proto, že jezdí za hranice, mi připadá nešťastné," řekla Vintrová k tématu toho, že koronavirus do Česka zanáší právě pendleři. Že by byli hlavními roznašeči odmítá.

Podle Asociace pendlerů se o ně u nás 

nikdo nestará, podívejte se na reportáž:

 

Související témata:
TN.cz