víkendová předpověď

Astronomické jaro je tu, do Česka se ale vrátí zima! MAPY TEPLOT

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 20. 3. 2020
Téma:

V pátek začalo astronomické jaro, většina lidí by čekala, že se bude oteplovat, podle meteorologů ale víkend spíše připomene zimu. Maximální teploty přes den mohou klesnout až o 15 °C, v noci bude mrznout. Oteplí se zřejmě až v průběhu dalšího pracovního týdne.

Astronomické jaro začíná letos 20. března, s počasím to ale v následujících dnech bude vypadat spíše jako při návratu zimy. Ještě v pátek budou teploty podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) stoupat vysoko nad nulu, v noci na neděli ale bude na mnoha místech mrznout.

 

V pátek bude polojasno až oblačno, po ránu se mohou ojediněle objevit mlhy. K večeru bude oblačnost přibývat, zejména na severu území se mohou objevovat přeháňky, déšť a ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Od 900 metrů nad mořem by mohlo k večeru sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 15 až 19 °C.

 

Už v sobotu se citelně ochladí, přes noc mohou teploty klesat k nule, nejvyšší denní teploty vystoupají podle ČHMÚ k 3 až 7 °C. I v sobotu bude převážně zataženo s deštěm, který bude od severu přecházet ve sněžení. K večeru by měly srážky ustávat.

 

V noci na neděli už budou teploty klesat pod nulu, nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem -2 až -6 °C, přes den pak bude kolem 0 až 4 °C. Během dne by mělo být převážně jasno až polojasno.

 

 

Podobné počasí nás bude podle ČHMÚ provázet i na začátku příštího týdne, teploty v noci budou klesat k -4 až -8 °C, při uklidnění větru může být kolem -10 °C, přes den pak bude kolem -1 až 3 °C. Týdenní výhled předpokládá, že by se pak do pátku mělo oteplit na přibližně 4 až 9 °C.

 

GALERIE: Mapy teplot - 20. 3. a 22. 3.

1
/
4
Zdroj: ČHMÚ
Extrémy teplot ve dvou metrech - 20. 3. 6:00

TN.cz