kalamita u klokanů

Austrálie pod sněhem! Silnice jsou uzavřené, teploty klesly pod nulu

Téma:

Uzavřené silnice a sníh. Austrálie zažívá nezvykle špatné počasí. Východní části země jsou bičovány prudkými dešti, teploty klesají pod nulu. Husté srážky a silný vítr sráží stromy a způsobují škody na autech a domech.

Východní Austrálie si užila špatného počasí. Vydatné deště a místy i sníh se objevily ve státech Queensland a Nový Jižní Wales. Informaci přinesla agentura AP.


Teploty v oblastech jižního Queenslandu klesají až pod nulu a místy mírně sněží, sníh se ovšem neudrží. Podle australských médií se jedná teprve o třetí případ sněžení za posledních 35 let.


Sněžení se objevilo i v Novém Jižním Walesu. Asi pět centimetrů v Modrých horách západně od největšího australského města Sydney.

 

Snímek z jednoho města poblíž Modrých hor v Austrálii. V noci tam napadly 3 centimetry sněhu, teplota byla 0,1 °C:

 

Sníh si užívají i klokani. Snímek pochází z úterního rána z města Lithgow nedaleko Modrých hor:


Některé silnice v okolí Sydney byly kvůli sněhu uzavřené. V okolí Sydney zaznamenalo australské Státní krizové centrum (SES) asi 230 žádostí o pomoc.

 


“Většina výjezdů je spojená se škodami způsobenými větrem. Jedná se o stržené stromy a poškozená auta a kvůli silnému dešti poškozené okapy u domů,“ sdělil pro britský portál Guardian mluvčí SES.
 

rod TN.cz