Přísná pravidla Australian open

Austrálie váhá s úplným otevřením hranic

V Sydney testují na koronavirus řidiče přímo v autě
Zdroj: Profimedia
Petr Barták
Petr Barták
18.1. 2021 2:26
Téma:

Austrálie letos nemusí zcela otevřít své mezinárodní hranice, přestože je většina populace očkována proti koronaviru. V pondělí to uvedl šéf zdravotního resortu, navzdory tomu, že Austrálie nezaznamenala žádný nový případ nákazy covid-19, informuje agentura Reuters.

Australské úřady rovněž zkoumají možné nepříznivé účinky vakcíny Pfizer poté, co Norsko oznámilo několik úmrtí starých lidí, kteří dostali tuto vakcínu.

 

"I když máme hodně populace proočkované, nevíme, zda to zabrání přenosu viru," řekl Brendan Murphy pro Australian Broadcasting Corp.

 

 

Austrálie, která díky cílenému zablokování a vysoké míře testování a sledování kontaktů zvládla pandemii koronaviru lépe než mnoho ostatních zemí, ohlásila v pondělí nulový nárůst nových případů covid-19.

 

Stát Victoria, který pořádá Australian Open, hlásil čtyři pozitivní případy u zahraničních cestujících, kteří cestovali na tenisový turnaj. Tyto případy přiměly australské úřady poslat tři charterové lety Australian Open do tvrdé karantény a uvrhly více než 70 hráčů ke 14ti denní izolaci na hotelovém pokoji.


"Vím, že o pravidlech se mezi hráči mluvilo, vztahují se na ně stejně jako na všechny ostatní,“ řekl viktoriánský státní premiér Daniel Andrews v reakci na stížnosti hráčů na přísnou karanténu.

 

Austrálie od začátku pandemie díky přísným opatřením evidovala jen něco přes 22 000 případů covid-19 a 909 úmrtí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz