strach obyvatel

Austrálii sužuje obrovský požár! Blíží se nebezpečně k domovům

Požáry v Austrálii
Zdroj: Profimedia
Hasiči bojují s požáry v Novém Jižním Walesu
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 6. 12. 2019
Téma:

Hasiči v Austrálii už od října bojují s požáry, které ničí vše, co jim přijde do cesty. Od té doby zemřelo šest lidí a více než 700 domů bylo zničeno. Na sever od města Sydney se přes dva tisíce hasičů od čtvrtka snaží uhasit rozlohu 300 tisíc hektarů. Podle úřadů se totiž několik požárů spojilo dohromady.

Plameny se objevily 75 kilometrů od největšího australského města Sydney. To se také nachází v dýmu a začaly narůstat zdravotní problémy obyvatelů. Kvalita ovzduší se zhoršila a lidé by měli raději zůstat doma. Počet hospitalizovaných v nemocnicích také vzrostl o 25 %. 

 

V pátek úřady v australském státě Nový Jižní Wales vydaly nouzová varování. Vypukl podle nich tzv. mega požár, do kterého se sloučilo hned několik ohňů. "Máme významný počet požárů, které se spojují a budou se i nadále v následujících dnech a týdnech spojovat...," vysvětlil portálu news.com.au komisař hasičů Shane Fitzsimons.

 

S mega požárem bojuje přes dva tisíce hasičů. Někteří museli i před plameny utíkat. "Také jsme viděli, jak ohně přicházejí k těsné blízkosti k hlavním populačních centrům," citoval deník BBC premiéra Gladyse Berejikliana. 

 

 

Požáry připravily o život šest lidí. Přes 700 domů bylo zničeno a někteří lidé tak nemají kde bydlet. V Novém Jižním Walesu už bylo spáleno více než 1,6 milionů hektarů. Plameny zuřily i ve Victorii, Jižní Austrálii, Tasmánii nebo Queenslandu. 

 

Podívejte se na záběry, kdy babička zachránila z plamenů koalu. Ta poté zraněním podlehla:

 

 

 

TN.cz