Extrémní počasí

Austrálii sužují vedra: Evakuace, rozsáhlé požáry, mrtvá zvířata!

Požáry v Austrálii
Zdroj: Profimedia
Požáry v Austrálii ničí domy
Téma:

Austrálie se potýká s extrémně vysokými teplotami, které dosahují až 50 °C. V Tasmánii a ve Victorii vypukly rozsáhlé požáry, které ničily domy, a přes 30 tisíc lidí bylo bez elektřiny. Umírala také zvířata, a to především koně, kterých zemřelo až 90. Situace by se neměla zlepšit ani v následujících dnech.

Obyvatelé Austrálie trápí vysoké teploty. V pátek v Melbourne bylo naměřeno 42,8 °C, ve Swan Hill až 47 °C. K vedrům se přidaly také požáry, které vypukly především ve Victorii, kde bylo přes 200 tisíc lidí bez elektřiny. V oblasti vypuklo také několik požárů. Ty trápí i Tasmánii, uvedl stuff.co.nz.

 

Úřady před požáry v Tasmánii vydaly v pátek varování a doporučili lidem, aby se evakuovali. Celkově jich hasiči řeší už 53. "Pokud se chystáte odjet, ujistěte se, že jedete cestou do bezpečnějšího místa. Necestujte do oblasti požárů, silnice mohou být velmi nebezpečné," varovali tasmánští hasiči. Požáry v Austrálii ničí také domy.

 

 

Se zlepšením Australané počítat nemohou. V sobotu má totiž udeřit tropický cyklon a hrozí kvůli silným dešťům záplavy. V ohrožení je především Queensland a západní část Austrálie. Déšť bude doprovázen silným větrem, který dosáhne až 100 km/h.

 

Vedra dělají problémy i zvířatům. Ve městě Alice Springs našli strážci místních parků u vyschlého napajedla 40 mrtvých koní a dalších 50 museli utratit, jelikož byli ve velmi špatném zdravotním stavu. Zvířata umřela na dehydrataci a vyhladovění.

 

Podívejte se na záběry z hašení požárů v Austrálii:

reg TN.cz