půlmilionová škoda

Auta na odtahovém parkovišti pohltily plameny, osm jich shořelo

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 28.11. 2019 12:36
Téma:

Rozsáhlý požár osmi aut likvidovali ve čtvrtek brzy ráno karlovarští hasiči. Hořelo v areálu parkoviště odtahové služby města. Na místo dorazili vyšetřovatelé, kteří zjišťují, jestli požár někdo nezaložil úmyslně.

V pět hodin ráno přijali hasiči na operační středisko oznámení, že v areálu karlovarského parkoviště hoří jedno zaparkované auto. Plameny se ale rychle šířily.

 

"V době našeho příjezdu na místo již plameny zasáhly větší počet těch vozidel. Celkem jich je poškozených osm. Likvidace požáru trvala zhruba dvě hodiny a na místě zasahovaly celkem tři jednotky hasičů," přiblížil okolnosti případu mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

Obrovské plameny ohrožovaly i sousední budovu, hasiči se soustředili i na to, aby nezačala také hořet. Vodou ochlazovali fasádu domu i okna.

 

 

Hasiči měli na místě pět cisteren, po sedmé hodině ráno se jim požár podařilo uhasit. Na parkovišti odtahové služby přijeli dopoledne vyšetřovatelé hasičů i policie, kteří pátrají po příčině velkého požáru. Škoda je předběžně odhadnutá na půl milionu korun.
 

klma TN.cz