hromadná nehoda

Auta u Svijan bourala kvůli hořícím pneumatikám, pachateli hrozí pět let

Ivan Berka
Ivan Berka
Publikováno 4. 2. 2020
Téma:

Hromadnou nehodu téměř dvaceti aut, která se srazila v sobotu večer na mostu u Svijan kvůli hustému černému kouři, policie vyšetřuje jako obecné ohrožení. Pachateli, který pod mostem zapálil desítky pneumatik, hrozí pětileté vězení. Zraněno bylo sedm lidí. A škoda na autech je tři miliony korun. Žár navíc poškodil i dálniční most.

"Nějaký magor zapálil pneumatiky, neviděli jsme na krok. Zabrzdili jsme a do nás to narvali další lidi," popsal jeden z účastníků nehody. Lidé uvěznění v černém kouři si stěžovali na potíže s dýcháním.

 

Za pravděpodobnou příčinu nehody policie hned označila sníženou viditelnost kvůli dýmu. Teď to potvrdila. "Případ šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," sdělila mluvčí policie Lucie Nováková.

 

Z místa hromadné havárie sanitky odvezly sedm zraněných. "Souběžně s touto událostí probíhal hasební zásah dole pod mostem, kde hořelo několik pneumatik," uvedl k případu velitel zásahu hasičů David Bárta.

 

Podle některých obyvatel Svijan v místě nehody nemělo hořet poprvé. Pneumatiky tam někdo zapálil už například vloni v listopadu.

 

 

Žár z hořících gum teď silně poškodil i dálniční dešťové svody. Kriminalisté věří, že záznam kamery z nedaleké vodní elektrárny by je mohl dovést k pachatelům. Přesto žádají veřejnost o pomoc.

 

"Žádáme občany, kteří mohou poskytnout jakékoli informace k osobě možného pachatele, případně disponují záznamem z palubní kamery svého vozidla, aby kontaktovali linku 158," doplnila Nováková.

 

Tomu, kdo pneumatiky zapálil, může hrozit až pětileté vězení.
 

tn.cz / TV Nova