Skončil ve vazbě

Auto jako zbraň: Muž najížděl na policisty, zastavila ho až střelba

Téma:

Karlovarský soud poslal do vazby řidiče, kterého až po střelbě z pistole dopadli v úterý policisté. Muž policejní hlídku, která ho sledovala, ohrožoval a naboural do jejich služebního vozu. Podle kriminalistů řidič, který byl pod vlivem drog, použil auto jako zbraň.

Policisté se snažili ujíždějícímu autu blokovat cestu. Bezohledný řidič ale začal do policejního vozu narážet. Chvíli před tím se prohnal kolem hlídky vysokou rychlostí. Narážel přitom do zábran, postavených před opravovanou silnicí blízko Ostrova na Karlovarsku. Ty létaly vzduchem. Když ho konečně policisté zastavili, stačil vycouvat.

 

Začal na ně najíždět. Policisté se museli bránit. A až střelbou ze služební pistole, ho donutili, aby se vzdal.

 

"Mimo to, že muž má vystaven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, měl pozitivní orientační test na přítomnost návykových látek," prozradil mluvčí karlovarských policistů Michael Žáček.

 

Honička skončila nabouranými auty, včetně toho policejního. Policisty nemá zadržený muž zřejmě moc v lásce. Ani v pátek u soudu s nimi dlouho nemohl najít společnou řeč.

 

 

Muž se zodpovídá hned z několika trestných činů. Nejzávažnější je násilí proti úřední osobě. Kriminalisté mu dokázali, že proti policistům použil jako zbraň auto s úmyslem je zranit.

 

"Obviněný byl vzat soudkyní do vazby, neboť soudkyně se obávala toho, že by obviněný opakoval trestnou činnost pro kterou je stíhán," řekla TV Nova mluvčí Okresního soudu v Karlových Varech Ivana Fořtová.

 

Za volant si tento muž dlouho nesedne. A ani svobody si příliš neužije. Soud ho za ohrožování policistů může poslat do vězení až na 6 let.
 

Související témata:
vbo, František Nyklas TN.cz