Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2018 14:23
Smrtelná nehoda

Auto jelo vedle vlaku, pak náhle pod něj. Řidič srážku nepřežil!

Nehoda vlaku a osobního vozu - 1
Zdroj: HZS ČR

Řidič stříbrného fordu zemřel v pondělí ráno na železničním přejezdu v Chrástu u Plzně. Podle informací TV NOVA vůz před nehodou "uháněl" vedle vlaku, pak náhle vjel přímo pod něj.

Osobní vlak vozidlo po střetu tlačil ještě několik desítek metrů, než konečně zastavil. Řidič byl ve stříbrném fordu sám a utrpěl tak vážná zranění, že jim podlehl na místě.

 

"Lékaři z pozemní posádky i z přivolaného vrtulníku už mohli pouze konstatovat mužovu smrt. Ohledání těla už provedl přivolaný koroner," řekl TN.cz v pondělí v poledne mluvčí plzeňské záchranky Martin Brejcha.

 

Příčinu nehody nyní vyšetřují policisté. Podle informací z místa řidič před nehodou jel vedle vlaku, silnice tu totiž vede v těsné blízkosti trati.

 

 

Je tedy prakticky vyloučené, že by soupravu neviděl. Je ovšem možné, že se zesnulý motorista domníval, že vlak předjede a přes přejezd se dostane ještě před ním. To se ovšem bohužel nestalo.

 

Ve vlaku cestovalo v době nehody asi 60 lidí, ti by měli být v pořádku. "U strojvedoucího vlaku byl alkohol na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou," informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

 

Provoz na železniční trati v úseku Stupno - Chrást byl kvůli nehodě přerušen, dráhy vypravily náhradní autobusy.

 

17

GALERIE: Nehoda vlaku a osobního vozu

Zdroj: HZS ČR

Nehoda vlaku a osobního vozu - 1

Hodnocení:

pez TN.cz