Dopravní nehoda

Vlak se po srážce s náklaďákem u Příbrami skoro převrátil, čtyři zranění

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 21. 2. 2020
Téma:

Vážná nehoda se odehrála v pátek krátce před polednem na Příbramsku. U obce Stará Huť se srazil osobní vlak s nákladním autem. Záchranáři na místě ošetřili čtyři lehce zraněné, které následně odvezli do příbramské nemocnice.

"Nehoda vlaku s nákladním vozem se stala na železničním přejezdu mezi Starou Hutí a Mokrovraty. Jeden ze tří vagónů vykolejil," řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.


Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové nebyl řidič náklaďáku zraněn. Přesto muže z preventivních důvodů převezli záchranáři do nemocnice.

 


Příčiny nehody zatím nejsou známy. "Ve vlaku jeli dva cestující a tři zaměstnanci Českých drah. Dechová zkouška byla u řidiče nákladního auta negativní," doplnila Schindlová.


Na pomoc zraněným vyrazili také svědci nehody z nedaleké firmy na zpracování palet, kam nákladní auto mířilo.


Podle webu Českých drah je v úseku mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy zavedena náhradní autobusová doprava. Železničáři očekávají, že omezení bude trvat přibližně do páteční půlnoci. 


GALERIE: Srážka vlaku s nákladním autem na Příbramsku

1
/
12
Zdroj: TV Nova
Srážka osobního vlaku s náklaďákem na Příbramsku - 12

 

Pět lidí se v pátek v devět hodin dopoledne zranilo při nehodě osobního auta na 29. kilometru dálnice D2 na Břeclavsku. Auto přeletělo přes svodidla a ocitlo se mimo komunikaci. Policisté obnovili provoz na dálnici během necelých dvou hodin.

 

"Vůz sjel z dopravního pruhu na kraj dálnice, poté najel na svodidla, což jej odmrštilo mimo dálnici," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.


Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Záchranáři na místo vyslali hned několik posádek. Pět lidí odvezli po ošetření do brněnských nemocnic.

 


"Jednalo se o dvě těžce zraněné ženy a muže, který utrpěl středně těžká zranění. Dvě děti se středně těžkým zraněním odvezli záchranáři na ARO Dětské nemocnice v Brně," řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

 


Auta místem nehody projížděla bez většího zdržení. Pravý jízdní pruh byl přibližně do jedenácti hodin uzavřený. Na dálnici ve směru na Bratislavu byl nízký provoz, a proto zde nevznikaly kolony. Příčiny nehody policisté vyšetřují.

TN.cz