foto a video bojuje o život

Auto nabralo motorkáře, jeho stroj skončil 300 metrů od nehody

Téma:

Osobní auto nabralo v neděli nad ránem na strakonické výpadovce v Praze muže na skútru. Vezlo ho i se strojem na kapotě a po mnoha metrech odhodilo, aniž by řidič zastavil. Motocyklista bojuje v nemocnici o život.

Nehoda se stala před půl třetí na Lahovickém mostě ve směru z hlavního města. Osobní vozidlo pravděpodobně ve velké rychlosti nabralo muže středního věku, jedoucího před ním na malém skútru.

 

GALERIE: Auto nabralo motocyklistu a vezlo ho i se skútrem na kapotě

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Trosky, úlomky a stopy byly rozesety na 250 metrech od střetu, skútr je až v zatáčce úplně vpředu ; Trosky, úlomky a stopy byly rozesety na 250 metrech od střetu, skútr je až v zatáčce úplně vpředu

 

Motocyklistu i se strojem vezlo auto pěknou dálku na kapotě. Muže odhodilo asi po padesáti metrech na kraj silnice, motorka spadla až po dalších dvou stovkách metrů. Řidič pak znovu šlápl na plyn a zbaběle ujel.

 

Značně pobitého a zkrvaveného skútraře ošetřovali přivolaní záchranáři dlouhé desítky minut v sanitce. Do nemocnice ho vezli v kritickém stavu. Mimo jiné i kvůli tomu, že mu po nárazu upadla přilba a na kapotě auta už byl bez ní.

 

 

Pravděpodobný průběh nehody šel dobře vyčíst ze stop. Mezi prvními úlomky a registrační značkou skútru spočívala motocyklistova výstražná vesta, poté přilba, bota, o kus dál vedle kaluže krve druhá. Nakonec malý motocykl se zdevastovanou zadní částí.

 

U okraje vozovky ležela i pokroucená přední registrační značka upadlá z auta a začínající 2A. Policisté tak už vědí, komu vůz patří, a zjišťují, kdo ho v době nehody řídil. 

Související témata:
TN.cz