Hrůza na Islandu

Auto plné lidí se zřítilo z mostu. Zemřeli tři lidé včetně dítěte

Téma:

Při tragické dopravní nehodě na Islandu zemřeli ve čtvrtek ráno tři turisti, dva dospělí a dítě. Další čtyři pasažéry v kritickém stavu přepravili do nemocnice. Mezi zraněnými jsou i dvě děti ve věku 7 a 9 let. V autě byli turisté z Británie, jestli šlo o příbuzné, zatím policisté nevědí.

Toyota vezoucí sedm lidí se zřítila z mostu u města Kirkjubaejarklaustur na východě země. Offroadový speciál prorazil zábradlí, zřítil se z osmimetrové výšky na písečný břeh řeky a skončil na střeše.

 

Na místě zemřeli tři lidé, dva dospělí a jedno dítě. Další čtyři byli v kritickém stavu převezeni vrtulníkem do nemocnice v hlavním městě Reykjavíku. Mezi zraněnými jsou i dvě děti ve věku 7 a 9 let.

 

Policisté ještě neměli možnost přeživší turisty vyslechnout. Neví tedy ani, jestli šlo o rodinné příslušníky, uvedl pro BBC policejní velitel Sveinn Kristjan Runarsson.

 

Podle policistů sice silnice nebyla namrzlá, ocelová mostovka ale mohla být kvůli vysoké vlhkosti kluzká.

 

 

"Auto prorazilo zábradlí a spadlo dolů. Je to tam písečné, není tam řeka, takže nebylo ponořené ve vodě. Jen přistálo na písku a bylo úplně zničené," popsal místo nehody průvodce Adolf Erlingsson, který byl jako jeden z prvních na místě.

 

Když se k autu dostal, byli v něm tři lidé zaklíněni a čtyři byli mimo vozidlo. Jeden z nich byl mrtvý. "Řidič žil, ale byl uvězněný pod přístrojovou deskou. Snažili jsme se lidi dostat z auta a pomáhat jim, ale byla to náročná situace," dodal.

 

Podle BBC byl vrak převezen do města Selfoss, kde z něj dvě ještě uvězněné oběti nehody vyprostí.
 

Související témata:
vbo TN.cz