Rozsudek soudu

Auto při nehodě srazilo a zabilo dítě. Řidič dostal podmínku a zákaz řízení

Téma:

Pelhřimovský okresní soud vyměřil podmíněný trest a zákaz řízení řidiči, který loni v létě v Humpolci smetl na silnici chodkyni s kočárkem, ve kterém byly dvě malé děti. Jedno z nich zemřelo. Řidiči přitom původně hrozilo několikaleté vězení.

Loňský 31. červenec byl v Humpolci tragický. Kusy zničeného dětského dvojkočárku byly rozházené v okolí několika desítek metrů. Řidič SUV srazil ženu a její dvě vnoučata.


"Auto se přibližovalo velmi rychle. Říkala jsem si, že nás snad chce zabít, protože mířil přímo na nás v takovém úhlu, který byl úplně nepřirozený. Bylo to rychlé a nemohla jsem nijak zareagovat,“ popsala událost sražená žena.


Dvouapůlletému chlapci už záchranáři po střetu nedokázali pomoci. Druhé dítě, roční holčička, i její babička skončily s vážnými zraněními v nemocnici.

 


"Ze závěru znaleckých posudků jednoznačně vyplynulo, že viníkem dopravní nehody je řidič osobního auta,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.


Čtyřiapadesátiletému řidiči hrozilo až šestileté vězení. U pelhřimovského soudu ale nakonec dostal jen dvouletou podmínku. Kromě toho dostal dva roky zákaz řízení a pojišťovně bude muset zaplatit 450 tisíc korun.


Řidič jel údajně o něco rychleji než povolenou padesátikilometrovou rychlostí. Žena však silnici přecházela v místě, kde nebyl přechod pro chodce. Rozsudek ještě není pravomocný. Státní zástupce i řidič si ponechali lhůtu na odvolání.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz