Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2018 12:18
Nehoda v Ústí

Auto se srazilo s trolejbusem, řidič zemřel! 12 lidí se zranilo

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 6
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Řidič osobního auta zemřel brzy ráno při nehodě v Ústí nad Labem. Přejel do protisměru, kde se srazil s trolejbusem. Utrpěl vážná zranění, kterým podlehl. V trolejbusu se zranilo dvanáct lidí.

Nehoda se stala v neděli krátce po páté hodině ranní v Opletalově ulici. "Řidič osobního vozu ze zatím nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s trolejbusem," popsala policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

Řidič auta na místě zemřel, což potvrdil i mluvčí záchranářů. "Do nemocnic záchranáři převezli celkem dvanáct lidí, kteří se zranili v trolejbusu - devět do ústecké, tři do děčínské nemocnice. Mají lehká až středně těžká zranění," uvedl Prokop Voleník.

 

 

Řidič trolejbusu se snažil na poslední chvíli nehodě zabránit a pokusil se autu vyhnout. "Při tomto manévru došlo k poškození dalšího, zaparkovaného vozu, který byl bez osádky," doplnila Bartošová.

 

Silnice byla asi pět hodin zcela uzavřená, policisté odkláněli dopravu. "Zprůjezdnit se ji podařilo krátce před desátou hodinou," uzavřela policejní mluvčí. Příčinu a okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují.

epa TN.cz
Reklama