Neuvěřitelný příběh

Auto srazilo zajíce, zaklíněný za mřížkou ujel 70 km a přežil!

Téma:

Něco neskutečného zažil jeden řidič ve východních Čechách. Na silnici u Litomyšle srazil zajíce. Když v Pardubicích vystoupil z vozu, zjistil, že zajíc zůstal zaklíněný za mřížkou u chladiče vozu. Téměř sedmdesátikilometrovou cestu přežil!

Řidič náraz zaregistroval už před Litomyšlí. V tu chvíli ho nenapadlo zastavit a zjistit co se vlastně stalo. To udělal až v Pardubicích. A z rozbité mřížky u chladiče na něj koukal vyděšený, nicméně téměř nezraněný, zajíc.

 

Když to šofér zjistil, zavolal městkou policii. Na záchranu vyrazil pardubický strážník Pavel Antoch. Zajíce, který takto nedobrovolně procestoval půlku východních Čech, za několik minut vyprostil.

 

"To jsem ještě nikdy neviděl! Zajíc si tam úplně v klidu seděl. Pomocí odchytové tyče jsme toho zajíce vytáhli," řekl TV Nova strážník Antoch. Hlídka jej pak převezla na veterinární kliniku. Do jeho teritoria u Litomyšle jej ale zřejmě nikdo nepoveze.

 

 

Jindy střety se zvěří takto úsměvně nekončí. Před devíti lety srazil a zranil dva motorkáře vzrostlý muflon na Mostecku. Sám střet nepřežil. Vážná zranění utrpěl cyklista, kterého srazila u Lukavice nedaleko Ústí nad Orlicí srna. Dalšího motorkáře na jaře srazila srna u Českých Heřmanic. Měl velké štěstí, že poblíž nebyla žádná překážka, do které by narazil, jel totiž sedmdesátkou.
 

vbo, Filip Pultar TN.cz