Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nehoda na přejezdu

Řidič vjel na přejezd, i když blikala červená! Srážku s vlakem nepřežil

Vlak smetl na přejezdu auto - 1
Zdroj: Krimi Plzeň

Nedělní pohodu narušila srážka vlaku s osobákem v Klatovech. V autě v tu chvíli cestoval sedmatřicetiletý řidič a o pět let mladší spolujezdkyně. Muže se bohužel zachránit nepodařilo, zraněnou ženu převezl vrtulník do nemocnice.

Tragická nehoda se stala v neděli po patnácté hodině odpoledne na železničním přejezdu v Klatovech-Lubech. Osobní auto, ve kterém cestovali dva lidé, tam vjelo přímo před projíždějící osobní vlak.

 

Řidič srážku nepřežil, jeho zraněná spolujezdkyně byla převezena na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. "Z místa nehody jsme letecky transportovali ženu se středně těžkým zraněním. Muž svým zraněním i přes veškerou snahu záchranářů podlehl," popsala událost mluvčí záchranky Mária Svobodová.

 

14

GALERIE: Vlak smetl na přejezdu v Klatovech auto

Zdroj: Krimi Plzeň

Vlak smetl na přejezdu auto - 1

Hodnocení:

 

Viníkem nehody bude zřejmě řidič osobního auta. "Podle prvních zjištění řidič nerespektoval signalizační zařízení," informovala policejní mluvčí Hana Kroftová. Podle portálu Krimi Plzeň v autě seděli dva Ukrajinci.

 

 

Ve vlaku cestovalo 31 lidí, nikdo z nich naštěstí nebyl zraněn. Provoz na železnici byl obnoven okolo sedmé hodiny večer.

pan TN.cz