Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragická nehoda

Auto vjelo přímo pod kamion, řidič (†61) na místě zemřel

Při čelní srážce na Kolínsku se zranilo pět lidí - 13
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Ilustrační foto

Vážná nehoda uzavřela na tři hodiny silnici I/43 na Blanensku. U Černé Hory se auto čelně srazilo s kamionem. Řidič osobáku, který zřejmě nehodu také zavinil, na místě zemřel. Vrtulník, který vyslali záchranáři, nakonec na místo ani nedoletěl a prázdný se vrátil na základnu.

Auto se s kamionem srazilo na frekventovaném tahu od Svitav na Brno u Černé Hory na Blanensku okolo půl třetí odpoledne. Na místo hned vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systému, následky nehody ale byly tragické.

 

V osobním autě zůstal zaklíněný řidič. "Hasiči nasadili k vyproštění řidiče hydraulické zařízení a ve spolupráci se záchrannou službou poskytli zraněnému první pomoc. Přes veškerou snahu zasahujících řidič osobního automobilu svým zraněním podlehl," uvedl Filip Venclovský z HZS Jihomoravského kraje.

 

Záchranáři vyslali na místo nehody i vrtulník, ten ale nakonec ani nedoletěl, otočil se a vrátil se na základnu.

 

Z proražené nádrže kamionu vyčerpali hasiči téměř 300 litrů nafty a na silnici zasypali uniklé palivo sorbentem.

 

 

"Z dosud nezjištěných příčin vjel jednašedesátiletý muž z Blanenska do protisměru, kde se čelně srazil s nákladním autem," popsala pro Blanenský deník nehodu policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

 

Silnice byla kvůli vyšetřování nehody a odstraňování následků úplně uzavřená. Uzavírku řidiči objížděli přes Šebrov, Blansko a Rájec-Jestřebí. Kompletně zprůjezdněn byl hlavní tah až před 18. hodinou.
 

vbo TN.cz