skončil na boku

Autobus mladých fotbalistů havaroval u Fulneku, hasiči vyprostili 32 lidí

Autobus v příkopu na Opavsku vyprošťovali hasiči - 20
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Ilustrační foto
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Publikováno 5. 10. 2019
Téma:

U Bílovce v Moravskoslezském kraji v noci na sobotu havaroval autobus plný lidí. Hasiči na místě zachraňovali z vozu celkem 32 lidí. Jednalo se o mladé sportovce z Příbrami a jejich realizační tým.

Nehoda se stala v sobotu večer na silnici I/57 u Bílovce. Autobus z dosud nezjištěných příčin sjel ze silnice. Na palubě vezl tým mladých fotbalistů z Příbrami, kteří se vraceli z turnaje v Opavě. "Krátce na to byly na místo události vyslány dvě hasičské jednotky, jednotka HZS Moravskoslezského kraje z Bílovce a místní dobrovolní hasiči z Fulneku. V době příjezdu hasičů na místo byl autobus převrácený na boku v příkopě vedle silnice,“ uvedl k nehodě mluvčí hasičů Ivan Gašparín.

 

Hasiči po příjezdu na místo začali se záchranou lidí uvězněných v autobusu. Bylo tam celkem 32 lidí, 27 mladých fotbalistů, tři členové realizačního týmu a dva řidiči. "Jeden mladý fotbalista byl s podezřením na zranění převezen k dalšímu vyšetření do Novojičínské nemocnice,“ uvedl Gašparín.

 

 

Lidé z autobusu skončili v hasičské zbrojnici ve Fulneku. Po nějaké době je vyzvedl náhradní autobus a ten je odvezl zpět do Příbrami. "Silnice I/57 byla po celou dobu kyvadlově průjezdná, kromě krátké doby, kdy byl havarovaný autobus vyprošťován soukromou havarijní společností z příkopu,“ dodal Gašparín.

Související témata:
TN.cz