Zásah hasičů

Autobus na dálnici zachvátil požár, cestující skončili na hasičárně

Požár autobusu na D46
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Přestože na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, prostoupily plameny rychle celým vozidlem a autobus celý shořel.
Téma:

Na 29. kilometru rychlostní komunikace D46 poblíž Držovic došlo v pondělí v noci k požáru autobusu. Přestože na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, prostoupily plameny rychle celým vozidlem a autobus celý shořel. Všech 49 cestujících se naštěstí včas dostalo do bezpečí.

Ihned po nahlášení požáru vyslalo operační středisko na místo profesionální jednotky ze stanic Olomouc a Prostějov a z řad dobrovolných hasičů také jednotky Prostějov – Vrahovice a Olšany u Prostějova.

 

„Hasičům se po zhruba půlhodině podařilo zkrotit ničivé plameny. V následujícím čase pokračovali v postupné likvidaci, ochlazování a celkové bezpečnostní kontrole požářiště a jeho okolí. Pro cestující byl z centrální stanice v Olomouci vypraven evakuační autobus,“ popsal zásah mluvčí hasičů z Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

 

 

Při požáru naštěstí nedošlo k žádnému zranění a všichni cestující byli následně přepraveni na hasičskou stanici v Prostějově, kde jim hasiči poskytli dočasný azyl. Provoz v místě zásahu ve směru z Olomouce na Vyškov musel být dočasně zastaven.

 

 

Podle vyjádření vlastníka způsobil oheň škodu za téměř 2 miliony korun. Příčinou zahoření dle získaných informací byla s největší pravděpodobností technická závada v motorové části.
 

Související témata:
TN.cz