Problém v Ústí

Autobus nechali Němci v Ústí, byl z něj šrot! Téměř se nedal odtáhnout

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Publikováno 14. 2. 2020
Téma:

Z Ústí nad Labem zmizel vrak autobusu, kterého se tam zbavila německá odtahová služba. Místní policie sebrala autobusu registrační značky a jako nepojízdný šrot skončil odstavený na ulici poblíž centra Ústí. Autobus nechal z města na vlastní náklady odtáhnout majitel - srbská cestovní agentura.

Odtáhnout nepojízdný vrak byl oříšek i pro zaměstnance srbské odtahové služby. Autobus, který má najeto víc než milion tři sta tisíc kilometrů, je totiž zkorodovaný skrz na skrz.

 

Aby vůbec mohli autobus zapřáhnout, museli oživit baterii, zvednout podvozek a vypořádat se s tažným lanem, které kvůli zrezivělému podvozku nebylo za co přichytit. "Katastrofa. Strašné, strašné. Je to na šrot," popsali zaměstnanci odtahové služby.

 

Po třech hodinách příprav se zadařilo a vrak mohl vyrazit na cestu. "Ten, kdo si přijel pro autobus, zaplatil veškeré náklady, náklady za odtah a za parkování. Zaplatili 550 eur," sdělila mluvčí Magistrátu Ústí nad Labem Romana Macová.

 

 

Odtahová služba prý autobus odveze zpátky do Srbska, takže ho čeká zřejmě posledních tisíc kilometrů. "Strážníci doprovodili odtahovou službu na kraj města, aby měli jistotu, že ten autobus se nám tady zase někde neobjeví," uvedl zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

 

Autobus vozil německé turisty do chvíle, než mu tam další jízdu zakázala berlínská policie. Pak se ho německá odtahová služba zbavila tím, že ho odtáhla do Ústí. Důvod vyšetřuje policie.

epa TN.cz