Vážná nehoda

Autobus plný dětí havaroval u Jihlavy. Záchranáři ošetřili 29 zraněných

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:51
4.12. 2020 15:10
Téma:

Vážná nehoda se stala v pátek krátce po druhé hodině odpoledne u obce Puklice na Jihlavsku. S autobusem, který vezl děti a jejich doprovod, se utrhla krajnice a převrátil se. Podle záchranářů se zranilo celkem 29 lidí, z toho tři utrpěli vážná zranění a byli převezeni do nemocnice.

"Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozu, najel na krajnici. Ta se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu,“ popsala TN.cz policejní mluvčí Dana Čírtková. 

 

Podle informací policistů cestovalo v autobuse 25 dětí a tři dospělí jako jejich doprovod. Nehoda se stala na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka.

 


U nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. "Vyslali jsme jedenáct posádek záchranářů. Ošetřili jsme celkem 29 lidí, z toho tři vážně zraněné jsme převezli do nemocnice v Brně. Další lidé utrpěli lehká a střední zranění," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Petr Janáček.


Na místo vyslali hasiči posádku z Jihlavy. Ta ihned provedla protipožární opatření a poté hasiči pomáhali záchranářům s tříděním zraněných.

 

"V souvislosti se šetřením příčiny a okolností dopravní nehody se obracíme na řidiče osobního auta, který projížděl kolem 14. hodiny po silnici, kde se nehoda stala, a jel ve směru od obce Příseka a Puklice, aby kontaktoval z důvodu svědecké výpovědi linku 158," vyzývá Čírtková.

 

GALERIE: Autobus plný dětí havaroval u Jihlavy

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Autobus plný dětí havaroval u Jihlavy - 1

TN.cz