GALERIE a VIDEO Hromadné neštěstí

Autobus s dětmi na výletě boural u Slaného! 43 zraněných dětí

Téma:

Vážná nehoda se stala na silnici první třídy číslo 7 u obce Panenský Týnec na Lounsku. Havaroval tam autobus s dětmi. Celkem se zranilo 47 lidí cestujících v autobusu, z toho 43 dětí.

Policisté, hasiči i záchranka ve Středočeském a Ústeckém kraji měli pohotovost. Na silnici číslo 7 mezi Slaným a Louny nedaleko Panenského Týnce havaroval kolem osmé hodiny ráno autobus s dětmi. Podle informací od policie se autobus dostal mimo vozovku a převrátil se na bok. Na místě je silně namrzlá silnice a mlha.


Podle informací reportéra TV NOVA z místa byl autobus plný asi desetiletých školáků z Vejprt, kteří jeli na výlet na Pražský hrad. Celkem jich bylo 41, k tomu tři učitelky a řidič. Později byl počet zraněných dětí upřesněn  mluvčím záchrankyna 43, celkem se tak v autobuse zranilo 47 lidí.


Ředitel školy ve Vejprtech Tomáš Kluc ovšem trvá na tom, že dětí v autobuse cestovalo jednačtyřicet.


On-line reportáž

Nehoda autobusu u Panenského Týnce

13:30

Poškozený autobus už byl z místa nehody odtažen, hasiči jen zametají silnici.

12:58

Havarovaný autobus provozuje společnost Logistic Euro Bus z Jirkova. "Řidič leží v nemocnici ve Slaném. Jsem s ním v kontaktu. Je to zkušený řidič, dlouholetý zaměstnanec mé firmy, nebyly s ním žádné problémy. V úterý měl celý den volno, aby si před cestou odpočinul. Nehodu bych přičítal náledí," řekl jednatel společnosti Pavel Šams. "Řidič má rok do důchodu, celý život jezdil," dodal Šams, který vyrazil na místo ihned poté, co se o nehodě dozvěděl. "Je mi líto těch dětí, jsem v kontaktu se základní školou," dodal.

12:50

Nehoda u Panenského Týnce - 15


"Čtyři hasičské jednotky vyjely k dopravní nehodě pěti osobních aut a autobusu u Panenského Týnce. Při nehodě bylo zraněno 18 lidí. V autobusu při příjezdu hasičů na místo už nikdo nebyl," uvedl krátce po nehodě mluvčí hasičů Lukáš Marvan.Mluvčí záchranky Prokop Voleník ale později upřesnil, že zraněných je celkem 47. "Zraněných je 43 dětí a čtyři dospělí. Jde o lehká i závažná zranění. Osoby transportujeme do nemocnic v Motole, Slaném, Žatci, Rakovníku, Mostě, Litoměřicích a v Kladně," řekl Voleník.Nejvíce pacientů - 24 - přijali v Motole. "K nám dorazilo celkem 20 dětí a čtyři dospělí. Jedno z dětí je na ARO, další dvě na urgentním příjmu, zbylých 17 má jen lehká zranění," uvedla hodinu před polednem mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková.

 

GALERIE: Nehoda autobusu s dětmi u Panenského Týnce

1
/
25
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Nehoda autobusu s dětmi u Panenského Týnce - 3

"V autobuse cestovalo přes čtyřicet dětí a čtyři dospělí. Zatím neznáme počet ani charakter zranění. Na místě zasahuje osm našich posádek," řekl TN.cz těsně před devátou hodinou ráno Voleník. Později doplnil, že záchranářských vozů se ke srážce z různých krajů sjelo nakonec celkem čtrnáct.


I záchranáři ovšem zaznamenali "ztráty", na namrzlé silnici totiž havarovaly i dvě sanitky. Na místě tak vládnul chaos a tvořily se dlouhé kolony.K autobusu nemohl kvůli špatnému počasí vzlétnout záchranářský vrtulník. "Protože může být zraněných mnoho, vyjel z Prahy i záchranářský vůz Atego, uzpůsobený i pro větší počet pacientů," doplnil Voleník.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

Selfie zlomek sekundy před nehodou. Kdyby viděla, co je za ní, omdlí na místě strachy

vrl TN.cz