nebezpečný manévr

Linkový autobus předjížděl na blikajícím přejezdu! Už se hnal vlak

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 2. 11. 2019
Téma:

Nedávno jsme vás informali o nepochopitelném chování řidiče autobusu jedné z linek pražské hromadné dopravy, který přes plnou čáru předjížděl kolonu aut. Teď se objevil další profesionální řidič, který riskoval snad ještě víc.

Ačkoliv signalizace železničního přejezdu na Pardubicku fungovala, řidič linkového autobusu neváhal, minul už čekající vůz a přejel koleje u Moravské Třebové.


"Prokličkoval mezi autem, které stálo před ním, a tím v protisměru. Přes ten přejezd mohl projet asi 60kilometrovou rychlostí," popsal muž, který vše zachytil na palubní kameru.


Řidič musel přitom vidět už blížící se vlak. "20, 25 vteřin poté, co projel autobus, projel nákladní vlak," doplnil autor videa.

 

Autobus patří jihlavské dopravní společnosti ICOM TRANSPORT. "Situaci prověříme, určitě se s takovým chováním našich řidičů neztotožňujeme," prohlásila jednatelka společnosti Kateřina Kratochvílová.


A jednáním řidiče se budou zřejmě zabývat i policisté. Za takový hazard mu hrozí i osmileté vězení. Pokud se prokáže, že v autobuse bylo více než šest cestujících, řidič může být obviněn z trestného činu obecného ohrožení.

 


Případ divoké jízdy pražského linkového autobusu také vyšetřuje policie. Ta zatím nezná ani totožnost šoféra, který předjížděl přes plnou čáru.


"Ti řidiči oba dva mají osobnostní problém, nedokážou seřadit správně hodnoty. Myslí si, že dodržení jízdního řádu je na prvním místě, a to je do určité míry patologická záležitost," zhodnotil dopravní expert Robert Kotál.
 

rod TN.cz