Sklené nad Oslavou

Autobus plný lidí měl nehodu na Žďársku, šest dětí se zranilo

Nehoda autobusu na Náchodsku
Zdroj: TV Nova
Nehoda autobusu - ilustrační foto
Téma:

Autobus, který převážel hlavně děti, měl v sobotu dopoledne nehodu u Sklené nad Oslavou na Žďársku na Vysočině. Na místě bylo několik lehce zraněných a zasahovali všechny složky integrovaného záchranného sboru.

Nehoda se stala na silnici I. třídy číslo 37 za obcí Sklené nad Oslavou před křižovatkou na obec Rousměrov.  "V autobusu cestovalo celkem jednatřicet osob, a to čtyři dospělé osoby a sedmadvacet dětí. Při dopravní nehodě došlo ke zranění šesti osob. Tři děti ošetřila zdravotnická záchranná služba na místě a tři děti zdravotníci převezli na ošetření do nemocnice," dodala mluvčí.

 

Okolnosti nehody něchtěla mluvčí konkrétně komentovat, vyloučila ale, že by se nehody účastnilo nějaké další vozidlo. "Příčina nehody je samozřejmě předmětem policejního vyšetřování," řekla Stanislava Miláčková portálu TN.cz. 

 

 

Požití alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Policie na silnici po nehodě už obnovila provoz. Ale ještě dojde k jeho omezení, až na místo dorazí těžká technika na vyproštění autobusu. V tu dobu bude silnice zcela uzavřena, informovala policie.

hru TN.cz