Nehoda v Brně

Při srážce autobusu s náklaďákem zemřela žena! Několik lidí se zranilo

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 19.9. 2019 18:28
Téma:

Několik jednotek hasičů vyjelo krátce před čtvrtečním polednem k nehodě autobusu a náklaďáku na ulici Vídeňská v Brně. Při srážce bohužel zemřela starší žena, několik dalších lidí se zranilo. Autobus vezl seniory na dvoudenní pobyt do Valtic na Břeclavsku. K nehodě autobusu s autem pak museli záchranáři vyrazit odpoledne také na Kladensku.

Na ulici Vídeňská ve směru z Brna se krátce před poledne srazil autobus s nákladním autem. To se podle předběžných zjištění policie nestačilo autobusu vyhnout ve chvíli, když zastavil na silnici. "Při vyhýbacím manévru nákladní automobil zavadil o autobus a došlo ke srážce," řekl policení mluvčí David Chaloupka. Hasiči na místo nehody vyslali pět svých jednotek.

 

Starší žena, která cestovala v autobuse, na následky zranění zemřela. "Na místě jsme resuscitovali jednu ženu, bohužel se ji nepodařilo zachránit. Dvě ženy jsme po ošetření převezli s lehkým zraněním do fakultní nemocnice v Brně Bohunicích," informovala mluvčí záchranky Michaela Bothová s tím, že lékaři ošetřovali u několika lidí drobné oděrky. Zraněný skončil také řidič nákladního auta.

 

 

Autobus patří společnosti PragoTour z Prahy. Třiadvacet seniorů v něm cestovalo na dvoudenní pobyt do vinařské obce Valtice na jihu Moravy. "Podařilo se nám rychle sehnat náhradní autobus, většina pasažérů tak v cestě pokračovala. Pro cestující, kteří jsou teď v nemocnici, jsme vyslali osobní auto," prozradil TN.cz zástupce společnosti Jiří Vlasák. Co konkrétně se stalo, ani proč autobus zastavil, ale zatím netuší.

 

Doprava byla v místě nehody omezena až do pozdního odpoledne. Uzavřeny byly oba sjezdy z dálnice D1 na exitu 194 ve směru do Mikulova, na místě se proto tvořily kolony. 

 

GALERIE: Nehoda autobusu a nákladního auta v Brně

1
/
7
Zdroj: AKTU.cz
Nehoda autobusu a nákladního auta v Brně - 5

 

U nehody autobusu zasahovali záchranáři také poblíž Kamenných Žehrovic na Kladensku. Ve čtvrtek odpoledne se tam srazil s osobním autem. "Hasiči vyprostili bez hydraulického vyprošťovacího zařízení jednu zraněnou osobu z vozidla a předali ji do péče zdravotnické záchranné službě," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

V autobuse cestovalo v době nehody celkem 21 osob, tři lidé se zranili. Řidičku osobáku museli hasiči vyprostit, záchranáři ji poté letecky transportovali s velmi vážným poraněním hlavy do jedné z pražských nemocnic.

 

TN.cz