GALERIE Vážná nehoda

Autobus se v Mělníku zřítil z mostu! O nehodě promluvil svědek

Téma:

Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí ráno na Mělnicku. Autobus tady prorazil svodidla na mostě a zřitil se z dvanáctimetrové výšky. Řidiče a dvě cestující převezli záchranáři do nemocnice. Jednu ženu museli hasiči vyprostit.

Nehoda autobusu se stala krátce po páté hodině ráno na vjezdu do Mělníku na silnici č. 16. Ten z neznámých důvodů sjel z cesty, prorazil svodidla a zřítil se z mostu k říčce Pšovka. O dvanáct metrů níže pak zůstal převrácený na boku mezi stromy.

 

"Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS Mělník a jednotku sboru dobrovolných hasičů Mělník Vehlovice – Chloumek," popsal zásah mluvčí hasičů Petr Svoboda.

 

V autobuse cestovali tři lidé - řidič a dvě ženy. "Jedna žena zůstala zaklíněna a museli jsme ji vyprostit bez hydraulického zařízení," dodal mluvčí hasičů.

 

GALERIE: V Mělníku se zřítil autobus z mostu

1
/
9
Zdroj: AKTU.cz
Vážná nehoda autobusu v Mělníku - 1

 

Žena byla následně ve vážném stavu převezena ARO Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Celkem záchranáři převezli do nemocnice tři osoby.

 

"Řidič a jedna z žen utrpěli středně těžká zranění. Řidič byl při zásahu podchlazený,“ popsala mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Ten totiž s největší pravděpodobností ležel ve vodě.

 

 

Autobus vytáhli hasiči zpět na cestu pomocí dvou jeřábů. Po dobu vyprošťování autobusu byl průjezd místem nehody zcela zastaven. Proč k nehodě došlo vyšetřuje policie.

 

Spekuluje se o několika možných příčinách. Jednou z nich je například to, že řidiče postihla nějaká zdravotní indispozice. V úvahu přichází také například nepřiměřená rychlost vzhledem ke stavu vozovky, která byla ráno namrzlá.

 

Svědek nehody, který kontaktoval televizi Nova, druhou možnost vyloučil. "Jel jsem za tím autobusem a šofér jel celou dobu slušně. Jel 60 nebo 70 km/h, takže to rychlostí určitě způsobený nebylo," uvedl svědek.

 

 

"A až v půlce mostu začal ten autobus sám od sebe zrychlovat. Byla tam zřejmě nějaká indispozice toho řidiče, protože když jsem ho tahal z potoka, tak mi připadalo, že má ochrnutou nohu. Takže podle mě měl mrtvici a noha mu zůstala na pedálu," dodal svědek.

pan TN.cz