Kolize v Táboře

Autobusák prudce přibrzdil, cestující spadla a zranila se! Policie žádá o pomoc

Autobusy - ilustrační foto - 8
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 31. 5. 2020
Téma:

Táborští policisté hledají svědky středeční kolize autobusu MHD a auta. Autobus vyjížděl ze zastávky, když se kolem prosmýkl osobák. Řidič prudce zabrzdil, jedna z cestujících upadla a zranila se. Vozy se nesrazily.

K nehodě jen se štěstím nedošlo ve středu kolem osmé ráno na autobusové zastávce Na Kopečku v Soběslavské ulici. Autobus MHD ze stanice vyjížděl ve směru do centra, když si všiml auta projíždějícího ve stejném směru podél zastávky.

 

"Kolizní situaci řešil řidič autobusu prudkým přibrzděním, což mělo za následek pád jedné ženy staršího věku, cestující v autobusu," informoval policejní mluvčí Miroslav Doubek. Žena utrpěla zranění, kvůli kterému ji museli záchranáři převézt do nemocnice.

 

Autobus s osobákem se nesrazily, policisté ale netuší, co přesně se stalo. Žádají proto svědky, ať už šlo o cestující v autobuse, čekající na zastávce nebo projíždějící řidiče, aby se jim ozvali. Pomoci by mohli i lidé na protilehlé zastávce Sídliště Nad Lužnicí.

 

 

"Stejně tak i řidiči dalších vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli a případně by mohli mít i záznam události ze svých palubních kamer," doplnil Doubek.

 

Svědci by se měli ohlásit táborským dopravním policistům na služebně v Soběslavské ulici nebo na telefonním čísle 974 238 250, případně 974 238 111. Policie za spolupráci předem děkuje.

TN.cz