víkendové počasí

Babí léto vydrží i o víkendu! Večer ale teplota klesne až o 17 stupňů

Babí léto
Zdroj: Getty Images
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 17. 10. 2019
Téma:

Teplé počasí vydrží podle meteorologů i o víkendu. Následující dny můžeme přes den očekávat až 20 stupňů. Ochlazovat se bude až s přicházejícím večerem, kdy v noci mohou teploty klesnout až o sedmnáct stupňů.

Třetí říjnový víkend bude ve znamení babího léta. "Počasí zejména v Čechách bude částečně ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Německem," informoval Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, v Čechách přechodně až oblačno a na severozápadě ojediněle zaprší. Na jihovýchodě můžeme očekávat místy nízkou oblačnost nebo mlhy, kterých bude během dne postupně od jihovýchodu přibývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C, na severu a severovýchodě kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou až 19 °C. V případě mlhy nebo nízké oblačnosti se bude teplota pohybovat kolem 13 °C.

 

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, místy však polojasno. Ojediněle můžeme očekávat slabý déšť nebo mrholení. Ráno a dopoledne se místy může vyskytnout i mlha. Nejvyšší denní teploty vystoupají až k 19 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti se budou teploty pohybovat okolo 13 °C. Nejnižší noční teploty klesnou až k 6 °C. Můžeme očekávat i mírný vítr.

 

 

Sobota

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno, zejména na východě území. Na západě a severozápadě meteorologové očekávají ojediněle přeháňky, na Moravě mrholení. Ráno a dopoledne budou místy mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k 6 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají až na 20 °C.

 

Neděle

V neděli bude na západě a severozápadě Čech oblačno až zataženo, místy můžeme očekávat slabý občasný déšť a ojediněle budou i mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou až na 6 °C, na východě by se měly teploty udržet na 11 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 14 až 18 °C, na východě až 20 °C. Můžeme očekávat i slabý vítr.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

Související témata:
TN.cz