střet zájmů

Babiš má problém, píší noviny v Evropě! Nesmysl, tvrdí premiér

Andrej Babiš - zprávy v Evropě
Zdroj: Profimedia, oficiální zdroj
Téma:

Evropská komise získala další podnět k vyšetřování od nevládní protikorupční organizace Transparency International kvůli podezření na střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Organizace tvrdí, že má Babiš stále vliv na společnost Agrofert. Premiér označil prohlášení za nesmysl. Ostudného vyšetřování si nicméně všímají už i zahraniční portály.

Podezření se týká vlivu Andreje Babiše na společnost Agrofert. Podle Transparency International (TI) není babiš formálně přímo vlastníkem společnosti, ale z veřejně dostupných informací lze vyčíst, že má stále vztah ke svěřeneckým fondům.

 

"Jeho osoba se nachází v pozici zakladatele a zároveň obmyšleného, což mu umožňuje je přímo či nepřímo ovládat," vysvětluje TI.

 

„Vzhledem ke zjištěním týkajících se potenciálního střetu zájmů jednoho z čelních představitelů členského státu EU, který čelí podezření, že je konečným majitelem firmy, jež pobírá nemalé evropské dotace, musí Evropská komise prošetřit vazby mezi premiérem Babišem a holdingem Agrofert a zajistit, aby byla současná opatření proti střetu zájmů naplněna,“ říká Carl Dolan, ředitel pobočky Transparency International EU.

 

 

Andrej Babiš se proti obvinění ohradil."TI nemá žádné důkazy, že bych jakkoli firmu ovlivňoval, protože je ani mít nemůže, nic takového se neděje. Respektuji zákony a své bývalé firmě se nevěnuji. Nemám na to ani čas. Pan (ředitel TI ČR David) Ondráčka říká tyto nesmysly proti mně dlouhodobě. Stal se tak součástí politického boje," zveřejnil prohlášení premiéra informační portál ČTK.

 

GALERIE: Evropská média informují o Andreji Babišovi

1
/
4
Zdroj: ansa.it
Andrej Babiš a zprávy v Evropě

 

Informaci zaslání pondětu TI také sdílí se zahraničními médii a obvinění již získává pozornost i v zahraničí, o ostudném vyšetřování píše například portál Guardian. "EU vyšetřuje konflikt zájmů Andreje Babiše," informuje italská agentura Ansa.

klma TN.cz