Spolupráce s stb

Babiš neuspěl, slovenský soud zamítl jeho dovolání kvůli StB!

Téma:

Slovenský nejvyšší soud zamítl dovolání českého premiéra Andreje Babiše. Politik zažaloval Ústav paměti národa kvůli údajné spolupráci s StB. Babiš se však nevzdává, hodlá se obrátit na evropský soud ve Štrasburku.

"Důvody zamítnutí dovolání budou podrobně rozvedené v písemném vyhotovení rozhodnutí," cituje mluvčí slovenského nejvyššího soudu Alexandru Važanovou Denník N.

 

Babišovi advokáti nechtěli rozhodnutí nejvyššího soudu komentovat s tím, že o něm nevědí a tím pádem na něj nemohou reagovat.

 

Dovolání bylo podáno k bratislavskému okresnímu soudu na začátku března, nejvyšší soud tak rozhodl poměrně rychle. Český premiér nejprve soudy o spolupráci s StB vyhrál.

 

 

Zlom v případu přišel loni na podzim, kdy se do kauzy vložil slovenský ústavní soud, který předchozí verdikty hovořící v Babišův prospěch zrušil.

 

Český premiér ovšem trvá na tom, že s komunistickou státní bezpečnostní nikdy vědomě nespolupracoval. Tento týden oznámil, že Slovensko zažaluje u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

 

Pusťte si reportáž o případu:

 

pez TN.cz