Schůzka premiérů

Babiš odletěl na jednání V4: "Těším se, jsme jako rodina!"

V Maďarsku se scházejí předsedové vlád Visegrádské čtyřky. Andrej Babiš by se na něm měl kromě svých protějšků z Bratislavy, Varšavy a Budapešti sejít také s maďarským prezidentem. Jednání by mělo být neformální přípravou na únorové jednání Evropské rady.

Předseda vlády Andrej Babiš dorazil do Budapešti asi v půl osmé ráno a s vládní kolonou hned vyrazil na známé Náměstí hrdinů. Tam v rámci ceremoniálu položil věnec na hrob neznámého vojína.

 

Poté se premiér přesunul na Budínský hrad, kde se přivítal s maďarským prezidentem Jánošem Áderem. Probírali například spolupráci na hospodářské či vědecké úrovni nebo rozvoj dopravního spojení.

 

 

Krátce před desátou se Babiš sešel s ostatními premiéry ze zemí visegrádské skupiny a s nimi za zavřenými dveřmi jednal až do oběda. Premiér se na jednání V4 před odletem těšil, protože se podle něho ponese v přátelském duchu.

 

"Jsou to politici, které znám, takže si určitě vyměníme informace. I s předsedou vlády Bulharska, které má předsednictví, takže dneska to bude vlastně v takovém téměř rodinném kruhu," prohlásil Babiš.

Šimon Pilek/epa TN.cz