důležité jednání

Babiš odletěl na summit EU do Sofie, bude se řešit nejen migrace

Téma:

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ve středu odletěl do Bulharska na summit Evropské unie a zemí západního Balkánu. Hlavním tématem má být migrační politika.

Vládní speciál premiéra v demisi Andreje Babiše odletěl z Prahy do bulharské Sofie. Samotný program summitu začíná oficiálně až ve čtvrtek ráno, ale už ve středu večer se předsedové vlád a někteří prezidenti zemí Evropské unie a západního Balkánu setkají na neformální pracovní večeři.

 

Ústředním tématem celého summitu má být migrační politika. A dá se očekávat, že právě o tom se budou čelní představitelé států bavit právě během té společné večeře.

 

Země by během společného dvoudenního setkání rády dosáhly souhrnné dohody na tom, jak řešit migraci a to nejen v rámci vnitřní, ale také vnější politiky Evropské unie. Bude se ale prý hovořit i o dalších věcech.

 

 

"Příští rozpočet, vliv jednotlivých členských států na ten rozpočet, kritéria, eventuálně navýšení rozpočtu po Brexitu. No a samozřejmě Dublin 4, který je samozřejmě o kvótách, které my odmítáme, ale hlavně o té návratové politice," shrnul to, na co všechno by měla přijít řeč, Babiš.
 

Související témata:
Šimon Pilek/klma tn.cz / TV Nova