volby rozhodnou

Babiš prohlásil, že je připravený odejít z politiky. Tohle je podmínka!

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
Úřadu premiéra se Babiš zhostil v roce 2017
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
19.2. 2020 14:20
Téma:

Premiér Andrej Babiš se nebrání odchodu z politického prostředí. Pokud prý nevyhraje příští parlamentní volby, tak v politice už pokračovat nebude. Uvedl to v rozhovoru pro deník Blesk.

Parlamentní volby, které se uskuteční v roce 2021, rozhodnou, jestli premiér Andrej Babiš (ANO) zůstane v politice, anebo z ní odejde. Deníku Blesk v rozhovoru prozradil, že je připravený na odchod.

 

"Říjen 2021 bude raz dva. Pan Fiala (předseda ODS) říkal, že nás porazí ve volbách. Já když prohraju volby, tak určitě nebudu pokračovat v politice," řekl premiér. "Občané rozhodnou o tom, jestli odejdu z politiky," dodal.

 

"Pro mě je v politice nejdůležitější, abych cítil důvěru od lidí. Kdybych ji neměl, nemělo by pro mě smysl v práci pokračovat," napsal Babiš pro TN.cz.

 

Aktuální průzkumy nenasvědčují tomu, že by hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem ve volbách prohrálo. Na přelomu ledna a února provedl ústav STEM výzkum, ze kterého vyplynulo, že by ANO vyhrálo s výrazným náskokem. Hlas by mu do urny hodila téměř třetina voličů. "Ta čísla jsou po všech těch kampaních vlastně malým zázrakem," okomentoval výsledky průzkumu Babiš, dodal však, že je nelze přeceňovat.

 

 

Už dříve Babiš vstup do politiky odmítal. Odůvodnil to tím, že by nebyl dobrým politikem. Záhy však založil hnutí ANO, které vedl do parlamentních voleb a zaznamenal v nich velký úspěch. V roce 2017 se stal premiérem. "Dnes už jako premiér samozřejmě politikem jsem, ale určitě ne ten tradiční, který se živí jen politikou a víc toho namluví, než udělá, jakých jsme tu po revoluci měli spousty," sdělil TN.cz Babiš.

 

Jeho vláda se musela potýkat s několika skandály, mezi nimi i s kauzou Čapí hnízdo. V souvislosti s ní v listopadu roku 2018 Babiš razantně prohlásil, že nikdy neodstoupí. "Já vám jenom chci říct, že nikdy neodstoupím. Nikdy. Ať si to všichni zapamatují. Nikdy," řekl.

 

Minulý rok Babišovu vládu doprovázela série demonstrací organizovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii. Na premiérovu reakci se můžete podívat v reportáži TV Nova:

TN.cz