Ostrá slova

Babiš se má omluvit za výroky. O Kalouskovi řekl, že je ožralý a zloděj

Téma:

Okresní soud pro Prahu-západ rozhodl, že premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit za výroky, kterými před dvěma roky ve Sněmovně počastoval Miroslava Kalouska (TOP 09). Řekl o něm například, že rozkrádal ministerstvo obrany, označil ho za ožralu a zloděje zlodějského. Rozsudek zatím není pravomocný.

Soudkyně se nechala slyšet, že je "zcela evidentní," že Babiš byl ovlivněný averzí vůči Kalouskovi, chtěl ho poškodit a vyřídit si s ním osobní účty. Podle ní premiér nezvládl emoce.

 

Rozsudek nicméně zatím není pravomocný. Ani jeden z politiků se pátečního líčení osobně nezúčastnil, oba v soudní síni zastupovali jejich advokáti.

 

Kromě už uvedených výroků o zlodějích a ožralech Babiš také během debaty předcházející vyslovení důvěry vládě ANO a ČSSD o Kalouskovi prohlásil, že "zabil lidi cez padáky."

 

Ostrá slovní výměna začala těmito slovy Miroslava Kalouska:  "Pane premiére, děláte všechno, co normální chlap nedělá, bojíte se lidí s jinými názory, kňouráte, fňukáte, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte a kňučíte."

 

Babiš obratem svého soka obvinil, že je "ožralej" a "zloděj zlodějský." V rozčílení dokonce začal Kalouskovi na chvíli tykat.

 

Nejde zdaleka o jediný konflikt obou politiků. Jejich vzájemné útoky si připomeňte v reportáži:

 

pez, Karolína Pavlínová TN.cz