Premiér na kontrole

Babiš si naběhl. Chválil, že u odběrů nejsou fronty, bylo ale ještě zavřeno

Andrej Babiš byl na kontrole v Nemocnici Na Bulovce
Zdroj: TV Nova
Premiér Andrej Babiš (ANO)
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
1.8. 2020 15:24
Téma:

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) si pochvaloval svou "neohlášenou kontrolu" odběrového místa v Nemocnici Na Bulovce. Oproti minulému týdnu žádné fronty, hlásil na twitteru. Podle příspěvku tam byl v 7:40 ráno, jeho bystrým sledujícím však neuniklo, že nemocnice začíná objednané zájemce testovat vždy až od osmi hodin.

"V 7:40 jsem se zašel neohlášeně podívat na odběrné místo Nemocnice Na Bulovce. Oproti minulé sobotě, kdy mě doběla vytočila fotka dvouhodinové fronty, což byl důvod, proč jsem se přes víkend rozhodl zapojit Armádu ČR a zřídit Radu pro zdravotní rizika, je to podstatné zlepšení," pochvaluje si Babiš na twitteru.

 

Pozorným sledujícím neunikl rozpor mezi časem premiérovy návštěvy a otevírací dobou odběrového místa. Bulovka totiž první zájemce o testování přijímá až od osmi hodin, jak vyplývá z údajů zveřejněných na webových stránkách nemocnice.

 

"Tak ono teda by bylo spíš překvapení, kdyby už v 7:40 nestíhali, když mají otevřeno od 8:00," rýpl si uživatel twitteru Martin.

 

 

"Zaslouží si pochvalu," pokračoval přesto Babiš s tím, že nemocnice připravuje i výraznější informační tabule. "Všechny odebrané vzorky jsou schopni anazylovat ve vlastní laboratoři, která je naproti, a pomáhají jim i studenti lékařských fakult vyšších ročníků," dodal.

 

Narážek na nesrovnalost s otevírací dobou a časem příchodu Babiše bylo víc. "Pane premiére, fronta v odběrovém místě Bulovka v 7:40 nemohla být proto, že otevíráme až v 8:00. Konec hlášení, bude líp vespolek!" napsal Karel.

 

 

Premiér Babiš na smršť komentářů pod svým tweetem nereagoval. Později odpoledne si ale přečetl článek na TN.cz a připojil vysvětlení, jak to bylo s jeho ranní návštěvou: "Přišel jsem v 7.40, kdy už tam čekalo asi 10 lidí a pobíhalo asi 10 zdravotníků, otevřeli v 8.00, byl jsem tam do 8.15. Přišel jsem kontrolovat místo a systém odběrů, ne počet lidí. Nejsem idiot, jak si někteří myslí," napsal na twitteru.

 


 

Roušky, které se teď musí nosit na více místech, výrazně podražily. Babiš slíbil, že zakročí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz