ZASEDÁNÍ

Babiš po Bezpečnostní radě státu: Další výrazná opatření zatím nebudou

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 27. 1. 2020 13:04
26.1. 2020 22:08
Téma:

Kvůli čínskému koronaviru zasedala v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu. Svolal ji premiér Andrej Babiš. Ten krátce po zasedání prohlásil, že není spokojen s opatřeními, která Česká republika přijala. Plošný screening pacientů prý zatím podle hygieny není třeba. Přímý přenos z tiskové konference po jednání vlády budete moci sledovat na TN.cz.

V pondělí v sedm hodin ráno se sešla Bezpečnostní rada státu. Hlavním tématem bylo šíření nebezpečného koronaviru, který se již objevil i v Evropě.

 

"Nejsem úplně spokojený z hlediska těch opatření," uvedl Andrej Babiš krátce po zasedání Bezpečnostní rady státu s tím, že musí být vylepšena. Každá posádka bude před přistáním v České republice upozorňovat cestující na to, aby v případě dýchacích problémů vyhledali okamžitě zdravotní pomoc.

 

Plošný screening cestujících z Číny si premiér umí představit, podle hygieny ale zatím není potřeba, Česká republika k němu tedy zatím nepřistoupí.

 


Mezi Čínou a Českou republikou létají čtyři pravidelné linky. "Kontrola na letištích je dostatečná, kolegové mě přesvědčili, že pozastavení linek není potřeba," řekl Babiš před zasedáním.
 

Podívejte se na rozhovor s Andrejem Babiše k opatřením proti šíření koronaviru do České republiky:

TN.cz