Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Stěhování ze "Strakovky"

Babiš ukázal fotku s krabicí! "Ach jo, už mám sbaleno," napsal

Premiér Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografii, jak vyklízí kancelář. Fanoušky hned ale uklidnil, že coby předseda vlády nekončí, ostatně prezident Miloš Zeman jej podruhé jmenoval premiérem, kvůli rekonstrukci se ale musí přesunout ze Strakovy akademie do Hrzánského paláce.

"Čau lidi, tak už mám sbaleno. Ještě v pátek v šest večer jsem skládal svoje věci do beden a nosil je na chodbu před kancelář. Ach jo," napsal na facebooku Andrej Babiš. Své fanoušky ale hned uklidnil, že se rozhodně nechystá v čele vlády skončit.

 

"Na Úřadu vlády totiž začíná výměna oken a oprava fasády, takže budeme do půlky září úřadovat v Hrzánském paláci," vysvětluje Babiš.

 

 

Náhradní sídlo využívá česká vláda jen výjimečně. Posloužilo třeba při povodních v roce 2002, kdy byla Strakova akademie, kde vláda normálně sídlí, částečně zatopena. Normálně slouží Hrzánský palác k reprezentativním nebo společenským účelům.

 

Teď bude kabinet v náhradním sídle, které je od Strakovy akademie vzdálené zhruba kilometr vzdušnou čarou, úřadovat zhruba tři měsíce. Babiš se už na facebooku pochlubil i fotkou z Hránského paláce.

 

 

V tom v pondělí přijal generálního tajemníka Světové organizace cestovního ruchu Zuraba Pololikashviliho.

 

O rekonstrukci Strakovy akademie rozhodla Sobotkova vláda v roce 2015. Začala v září loňského roku. Celkem má generální oprava barokní budovy vyjít na téměř 300 milionů korun.
 

vbo TN.cz