Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nový ministr

Babiš uvedl Kněžínka do funkce: "Když bude dobrý, může zůstat."

Andrej Babiš, Jan Kněžínek
Zdroj: ČTK
Babiš uvedl Kněžínka do funkce

Premiér Andrej Babiš uvedl do funkce ministra spravedlnosti Jana Kněžínka. Zároveň prohlásil, že pokud se mu bude dařit, může v čele resortu zůstat. Naznačil tak, že s Kněžínkem zatím na celé funkční období nepočítá.

"Ohledně působení pana ministra se ještě uvidí, jak to bude probíhat. Budu mu držet palce," uvedl Babiš s tím, že pokud se bude Kněžínkovi jako ministrovi spravedlnosti "dařit dobře", může v čele resortu zůstat.

 

Babiš zároveň uvedl, že kandidátů na ministra bylo "strašně moc". Šéf resortu by podle něj měl být hlavně manažer a komunikativní člověk. Taťána Malá podle premiéra mohla být dobrou ministryní, mrzí ho její odchod.

 

Kněžínka ale Babiš chválil. "Pan ministr je odborník, pracuje v resortu dlouho. Na úřadu vlády jsem s ním řešil veškeré legislativní věci a právní záležitosti, často i online, to znamená esemeskou a telefonáty. Bral jsem ho jako ve firmě, kde je nejdůležitější právník," uvedl.

 

 

 

Premiér také sdělil, že se bude on sám ministerstvu spravedlnosti věnovat "více než dřív". Resort podle něj musí více komunikovat se všemi profesními skupinami. Jako prioritu zmínil prosazení insolvenční novely a zákona o znalcích.

 

Kněžínek byl jmenován ministrem spravedlnosti v úterý odpoledne. Ve funkci nahradil Taťánu Malou, která rezignovala poté, co vyšlo najevo, že měla opsat část diplomové práce. Ministryní byla jen 13 dní.

epa TN.cz