Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nejstarší premiér

Babiš už má právo na důchod! Řekl, komu chce peníze přenechat

Premiér Andrej Babiš už má ve svých 63 letech asi měsíc nárok na penzi. Novinářům sice tvrdil, že to sám do úterka vůbec netušil, už má ale plán, jak s penězi naloží.

Prezident Miloš Zeman jmenoval před týdnem premiérem šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Miliardář se tak stal nejstarším předsedou vlády v historii České republiky. A jak poznamenal jeden z novinářů, už má i nárok na starobní důchod.

 

"Když budu mít čas, tak o něj zažádám, zatím ho nechávám ve prospěch státu," odpověděl premiér na otázku reportéra TV Nova, jestli si bude peníze na důchod nárokovat. Jak ale řekl, rozhodně si je neplánuje nechat.

 

 

"Pokud ho (důchod) dostanu, určitě ho pošlu na charitu. Alespoň budu vědět, jaká valorizace důchodu je," řekl Babiš s tím, že už přemýšlí o tom, jak by se dala zvýšit základní výměra důchodu a to tak, aby všichni dostali stejně.

 

Pro premiéra je nyní přednější pracovní cesta do Bruselu, na které ho čekají důležité rozhovory o uprchlících a Brexitu. "Bohužel tu máme žalobu, nicméně chceme přesvědčit Evropu o tom, že kvóty a ten absolutně nepřijatelný návrh nové Dublinské dohody, která znovu obsahuje kvóty, je nepřijatelný," prohlásil Babiš na středeční tiskové konferenci.

Šimon Pilek/ lud TN.cz