Premiér

Babiš: Nepočítejte s rozvolňováním, práce z domova bude povinná

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 18:25
4.3. 2021 15:05
Téma:

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek ve Sněmovně při interpelacích uvedl, že by Češi neměli počítat s rozvolňováním opatření. Podle jeho slov bude práce z domova povinná.

Poslanci ve čtvrtek ve Sněmovně interpelují předsedu vlády Andreje Babiše. Premiér před poslanci řekl, že by Češi neměli počítat s rozvolňováním opatření, práce z domova bude naopak povinná. "My určitě rozvolňovat nebudeme. Není na to důvod," uvedl Babiš.

 

Poslanci na premiéra tlačili, aby jim vysvětlil, co nastane po aktuálně probíhajícím třítýdenním lockdownu. Zákonodárce zajímalo především to, jestli dojde ke zmíněnému rozvolnění.

 

 

 

O tom, že vláda jedná o plošném nařízení práce z domova informoval už v pondělí také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hamáček uvedl, že mají v současné době ministerstva za úkol vytvořit seznam pracovišť, kterých by se povinná práce z domova měla týkat.

 

Vláda dlouhodobě apeluje na zaměstnavatele, aby, pokud je to možné, tak nechávali své zaměstnance pracovat z domova. Snahou je omezit šíření koronaviru na pracovištích.

 

Sněmovna ve čtvrtek dopoledne projednávala lidoveckou novelu volebního zákona. Návrh počítá se zachováním 14 volebních krajů. Na jediném volebním obvodu aktuálně trvá pouze hnutí ANO.

TN.cz