cesta do krajů

Lidé se dočkali lepšího vlaku. Bylo to jen výjimečně kvůli Babišovi

Téma:

Cestující se v úterý na lince z Prahy do Českých Velenic dočkali dvou překvapení. Namísto běžně používaných starších vagonů na ně čekaly zmodernizované vozy. Důvod byl zřejmý: Na jednání do Benešova se vlakem rozhodl cestovat premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček.

Ve Středočeském kraji jsou na tomto spoji běžně nasazovány starší vagony z 80. let. České dráhy ale v tento mimořádný den připravily modernější a prostorné vozy se zásuvkami, klimatizací a wifi, uvedl server Zdopravy.cz. Premiér Babiš a ministr Havlíček tak měli štěstí a mohli si svou cestu pohodlně užít.

 

Na této lince České dráhy využívají pouze starší vlaky. Dnešek byl tedy výjimkou. Jan Sůra, redaktor serveru Zdopravy.cz, na Twitteru upozornil, že od zahájení výluky, která na tomto úseku probíhá, moderní vozy nejely ani jednou.

 

 

„České dráhy nasadily vůz pro premiéra v době, kdy na řadě jiných linek trvale bojují s nedostatkem vhodných moderních vozů, například na Západních nebo Valašských expresech,“ napsal server. Není ani jasné, z jaké linky byly pro premiéra přesunuty.

 

„Vzhledem k plánovanému dnešnímu jednání ohledně dopravní situace na železnici ve Středočeském kraji byl do oběhu zařazen velkoprostorový vůz, který byl k dispozici, takové jednání umožnil a zároveň může zůstat na lince v běžném provozu a v této soupravě i v následujících dnech,“ uvedly České dráhy na svém twitterovém účtu.

 

 

Rezervační systém ČD ale napovídá, že nadále budou nasazovány pouze soupravy se staršími vagony.

pb TN.cz