Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

rekonstrukce nemocnice

Babybox v Příbrami zachráněn! Kvůli strachu o děti ho jen přemístí

Babybox
Zdroj: Profimedia, Getty Images

Oblastní nemocnice Příbram v předešlých dnech hrozila odstraněním babyboxu kvůli přestavbě pavilonu D4. To mohlo vést k fatálním následkům a odložení novorozenci se mohli ocitnout v ohrožení života. Zakladatel babyboxů se nakonec s nemocnicí dohodl, že schránka zůstane v provozu i nadále. Podařilo se pro ni vybrat jiné místo.

Po dohodě duchovního otce babyboxů Ludvíka Hesse a příbramské nemocnice, dojde místo odstavení babyboxu pouze k jeho přesunu, a to po dobu nutnou pro rekonstrukci pavilonu D4.

 

"Babybox bude nově provizorně umístěný ve vestibulu recepce ve směru k nemocniční lékárně. K jeho přesunutí dojde ještě během dnešního dne, funkční tedy nebude pouze po dobu několika hodin. Na své původní místo by se babybox měl vrátit v průběhu léta," komentuje situaci mluvčí Oblastní nemocnice Příbram Martin Janota.

 

 

Ve středu 13. března na svém webu upozornil Ludvík Hess na to, že se příbramská nemocnice chystá odstavit svůj babybox a prosil o pomoc. Nejvíce se obával možných problémů, které by odstranění babyboxu způsobilo. "Nešťastná maminka počítající s babyboxem na obvyklém místě jej při pokusu odložit dítě nenajde a může dojít k fatálnímu následku. To si nemohu vzít na svědomí," psal na svém webu.

 

 

Babybox byl v Oblastní nemocnici Příbram zaveden v roce 2008 a byly v něm uloženy již čtyři děti. V roce 2016 pak byla zavedena nová verze schránky. Dohromady se v Česku nachází 76 babyboxů, ve kterých bylo nalezeno již 186 dětí.
 

TN.cz